پخش عمده لوازم الکتریکی

رضا عبدی ۰۹۱۲۷۶۶۳۸۹۷

شرکت عبدی الکتریک

تهران، جاده شهریار

انواع لامپ

انواع لامپ | قیمت + معرفی بهترین برندهای تولید کننده لامپ

اگر حوصله خوندن نداری میتونی این صدارو گوش کنی!!!

در بازار امروز هنگام خرید لامپ، دچار دگرگونی شدیدی می شویم، آنقدر تنوع در تولید لامپ ها زیاد شده است که نمی توانیم در خریدمان به درستی تصمیم بگیریم.

لامپی می خواهید که علاوه بر با کیفیت بودن، کم مصرف باشد؟ لامپی مد نظر شماست که گارانتی تعویض داشته باشد اما ارزان قیمت باشد؟ با مطالعه این صفحه می توانید برای همیشه از شر لامپ های بدون گارانتی و گران قیمتی که کیفیت خوبی هم ندارند، خلاص شوید.

انواع لامپ

طی سال های گذشته، انواع مختلفی از لامپ ها تولید و طراحی شده اند که در همه مکان ها نیز قابل رویت هستند.

لامپ ها انواع مختلفی دارند که تک تک آنها را برایتان به طور کامل شرح می دهیم و نحوه عملکرد، قیمت و گارانتی آنها را به شما عزیزان توضیح می دهیم.

لامپ رشته ای

لامپ رشته ای

لامپ رشته ای، اولین لامپی است که توسط توماس ادیسون اختراع و رونمایی شد.

این نوع لامپ ها از رشته هایی با نام تنگستن تشکیل شده است و با عبور جریان برق از این رشته ها، روشنایی بوجود می آید.

این نوع لامپ ها به دلیل قدیمی بودن و نسبتا پر مصرف بودن، طرفداران زیادی ندارد، اما همچنان بسیاری از مردم هستند که علاقه شدیدی به این نوع لامپ های رشته ای داشته باشند.

هنگامی که لامپ های ال ای دی و کم مصرف به بازار آمدند، از محبوبیت لامپ های رشته ای کاسته شد.

عمر مفید این نوع لامپ ها 500 الی 1.000 ساعت می باشد که طول عمر مفیدی برای لامپ ها محسوب می شود.

بهترین مارک لامپ رشته ای افروغ می باشد که شما می توانید برای اطلاع از قیمت و مشاهده محصولات این برند، دکمه زیر را لمس کنید.

لامپ نئون

لامپ های نئون، از یک لوله شیشه ای تشکیل شده اند که داخل آن محفظه شیشه ای، مقداری گاز نئون وجود دارد.

(گاز نئون: یکی از کمیاب ترین عناصر گازی می باشد که به میزان 0/10 در 70000 در هوای طبیعت وجود دارد)

لامپ های نئون روشنایی زیادی ندارند و اغلب در مکان هایی نصب می شوند که نور کافی را از دیگر لامپ ها دریافت می کنند.

لامپ نئون بیشتر جنبه تزئینی دارد و روشنایی آن به اندازه ای نیست که بتوانید محیطی را به راحتی روشن کنید.

لامپ های نئون را می توانید برای تزئین و حتی چراغ مطالعه استفاده کنید، کم مصرف بودن این لامپ از ویژگی های آن می باشد.

طول عمر مفید لامپ نئون 5.000 الی 10.000 ساعت می باشد.

لامپ هالوژن

لامپ هالوژن

لامپ هالوژن یکی از پر طرفدار ترین لامپ های موجود در بازار می باشد که در تمامی منازل و محل های کار دیده می شود.

لامپ های هالوژنی از کم مصرف ترین لامپ های بازار امروز می باشند که علاوه بر کم مصرف بودن، قیمت مناسبی نیز دارند.

نحوه نور دهی هالوژن ها به گونه ای می باشد که باید دمای حباب داخلی آنها به 200 درجه سانتی گراد برسد و سپس نقطه ای را روشن می کنند.

در ضمن به هالوژن ها، لامپ سقفی نیز گفته می شود و هر روزه به طرفداران این لامپ های سقفی افزوده می شود.

شما برای اینکه بدانید کدام برند، بهترین مارک لامپ هالوژن می باشد، باید چندین روز در بازار بگردید و با چندین خریدار و فروشنده معتمد صحبت کنید تا به نتیجه برسید که کدام یک، برند بهتری می باشد و دقیقا باب میل شماست.

مشاوره با عبدی الکتریک می تواند تمامی زحماتی که قرار است بکشید را در عرض چند دقیقه صحبت به سرانجام برساند. عبدی الکتریک با فروش محصولات به تمامی فروشگاه های الکتریکی و همینطور بسیاری از مردم، دقیقا می داند که چه برندی و از چه لامپی برای شما به عنوان لامپ سقفی مناسب می باشد.

طول عمر مفید لامپ هالوژن بین 10.000 تا 35.000 ساعت می باشد اما به دلیل استفاده نکردن بیش از حد از این لامپ ها، احساس می کنیم که این لامپ ها عمر طولانی دارند.

پنل لامپ هالوژن

لامپ های هالوژن به تنهایی زیبایی خاصی ندارند و همینطور نمی توان روی استفاده از آن خیلی حساب کرد، بنابر این باید پنل های هالوژنی را در کنار لامپ آن تهیه کنید تا با قرار دادن لامپ بر داخل آن، بهره ای کامل از خریدتان ببرید.

پنل ها جلوه بخش لامپ های هالوژن می باشند و علاوه بر آن، پنل های مختلفی وجود دارند که هریک مورد اختصاصی خود را پوشش می دهند، مثلا پنل هایی وجود دارند که نور را متمرکز و پخش می کنند.


لامپ smd

smd مخفف کلمات دیود نصب شده بر روی سطوح می باشد که در مقایسه با LED ها بسیار پیشرفته تر عمل می کند.

لامپ های smd نسبت به لامپ های دیگر سایز کوچک تری دارند و عملکرد آنها یکسان و یکپارچه می باشد.

نداشتن سیم این نوع لامپ های smd سبب این شده است که به راحتی روی مدارهای الکترونیکی نصب شوند.

اگر به دنبال خرید بهترین مارک لامپ smd هستید می توانید دکمه زیر را لمس کنید و تنوع کالا در بهترین مارک لامپ smd را مشاهده کنید.

از مزایای این لامپ، می توان به روشنایی قابل قبول، انتقال ندادن گرما و اندازه کوچک آن اشاره داشت.

طول عمر مفید این لامپ 10.000 الی 30.000 ساعت در هنگام استفاده می باشد.

لامپ مهتابی (لامپ CFL)

لامپ مهتابی (لامپ CFL)

لامپ های CFL به لامپ های کم مصرف در بازار امروز معروفند و کسانی که می خواهند از لامپ های زیادی در یک فضا استفاده کنند و در همین حین از برق کمی استفاده کنند، لامپ CFL خریداری می کنند.

نکته: لامپ های CFL دقیقا همان لامپ های فلورسنت هستند که اغلب مردم به اشتباه فکر می کنند که هر یک از این لامپ ها نوعی متفاوت از یکدیگر هستند.

لامپ مهتابی را بیشتر در منازل می توان مشاهده کرد که دارای لوستر هستند و می خواهند در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کنند.

لامپ های CFL امروزه در دپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرد و صاحبان مشاغل در موسسه های بزرگ اداری، سعی می کنند از این نوع لامپ ها استفاده کنند تا مصرف برق خود را کاهش دهند.

از جمله معایبی که لامپ های CFL و یا همان فلورسنت دارند، تغییر رنگ آنها طی مد زمان استفاده می باشد.

این نوع لامپ های کم مصرف ابتدا نور کمی دارند و باید زمانی را طی کنند تا به حداکثر میزان نوری خود برسند.(10 الی 30 دقیقه)

بهترین مارک لامپ مهتابی دلتا می باشد که می توانید با مراجعه به دکمه زیر، تمامی لام های مهتابی مناسب خود را بیابید و بهترین برند لامپ را خریداری کنید.

لامپ UV

UV به معنای اشعه فرابنش می باشد که اغلب مردم با این اشعه آشناییت دارند. حال لامپ هایی تولید شده است که با انتشار اشعه فرابنش میکروب ها و ویروس ها را از بین می برد.

در محیط های بهداشتی مانند، بیمارستان ها، مراکز بهداشت و درمان و مطب های پزشکی از این لامپ ها اسفاده می کنند تا محیطی بدون میکروب را برای خود و بیماران فراهم کنند.

لامپ UV می تواند در خانه هایی که سالمندان در آنجا حضور دارند نیز، نصب شود تا از بیماری ها و میکروب ها در امان بمانند و طی فرایندی گندزدایی انجام شود.

لامپ متال هالید

لامپ متال هالید با استفاده از نمکی که در داخل حباب آن تعبیه شده است نور تولید می کند، اما چگونه ؟!

این روش به گونه ای انجام می شود که نمک داخلی حباب، تبخیر شده و به فلز و ید تبدیل می شود و بخار حاصل از تبخیر نمک، امواج را به صورت نور به مصرف کنندگان ارائه می دهد.

لازم به ذکر است که اگر لامپ متال هالید زرد رنگ شود می تواند بهترین بازدهی را بدهد و علاوه بر آن روشنایی بیشتری را در اختیار کاربران می گذارد.

لامپ های متال هالید، لامپ های دوجداره ای هستند که در شیشه درونی آنها تبخیر متال هالید صورت می گیرد و حباب بیرونی این لامپ، وظیفه جلوگیری از عبور اشعه فرابنش را بر عهده دارد.


عکس انواع لامپ

معیار های مهم در انتخاب لامپ مناسب

هنگام خرید لامپ دچار چالش می شوید؟ نمی دانید چه معیار هایی را باید در انتخاب و خرید لامپ در نظر داشته باشید ؟ تمامی معیار های مهم در خرید و انتخاب لامپ به شرح زیر می باشد :

 • شما باید توان نوری لامپی که می خواهید خریداری کنید را بسنجید. اگر هالوژن های نمایشی می خواهید، باید هالوژن های 3 واتی و 5 واتی را انتخاب کنید و اگر قصد دارید از هالوژن ها به تنهایی به عنوان روشنایی استفاده کنید، بهتر است هالوژن های 7 واتی را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که هالوژن ها به عنوان یک مثال مطرح شدند که درک درست تری نسبت به توان نوری داشته باشید.
 • در انتخاب لامپ مد نظرتان حتما باید طول عمر لامپ را در نظر بگیرید، اگر لامپی با طول عمر بالا نیاز دارید، قطعا باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. جنس های با کیفیت همیشه به نسبت سایر لامپ ها قیمت بیشتری دارند، ولی با این حال می توانید لامپ های مدنظرتان را از فروشندگان عمده خریداری کنید تا از لحاظ قیمت، به صرفه تر باشد. بر اساس تجربه شخصی : خیلی گزینه خوبیه
 • درخشندگی لامپ یک معیار دلخواه می باشد، شما اگر دوست دارید که لامپی که در محل کار و یا منزل استفاده می کنید، درخشان باشد و توجه همه را جلب کند، باید لامپی با درخشش بالا خریداری کنید، در غیر اینصورت پیشنهاد نمی شود.
 • رنگ دهی لامپ نیز یکی دیگر از معیار های خرید درست می باشد، لامپ ها در رنگ ها و مدل های مختلفی تولید و عرضه می شود، اگر می خواهید به عنوان نور پردازی ساختمانی از لامپ ها استفاده کنید، باید لامپ های رنگی تهیه کنید که در این صنعت بیشتر طرفدار دارند.
 • در راهنمای خرید لامپ، ما سعی داریم شما با حداقل مبلغ، بهترین کالا را تهیه کنید، پس حتما معیار های بیان شده را رعایت کنید تا کمکی در راستای خرید شما انجام داده باشیم. رضایت شما مشتریان عزیز، اولویت کار ما می باشد.

قیمت انواع لامپ

قیمت انواع لامپ به معیار های گوناگونی بستگی دارد. از جمله ویژگی های یک لامپ که بر روی قیمت آن، تاثیر مستقیمی دارد، عبارت است از :

 1. داشتن ضمانت نامه و گارانتی
 2. طول عمر بالای لامپ
 3. استفاده از متریال با کیفیت در ساخت و تولید لامپ
 4. شرکت تولید کننده و برند لامپ
 5. رنگ لامپ

معیار هایی که بر روی قیمت لامپ تاثیر گذار هستند! (سخنان آقای عبدی)

 • قدرت لامپ (وات)
 • اندازه حباب لامپ
 • متریال مورد استفاده برای ساخت لامپ
 • گارانتی معتبر
 • مدت زمان گارانتی
 • مهتابی یا آفتابی بودن لامپ
 • زوایای تابش نور و مقدار مصرف برق
 • ضد آب بودن لامپ (لازم به ذکر است که بعضی از لامپ های افراتاب دارای IP20 می باشد و در مقابل آب و گرد و غبار مقاوم است)

سخن آخر

در این صفحه سعی کردیم که تمامی اطلاعاتی را که از لامپ ها وجود دارد در اختیار شما قرار دهیم و بعلاوه محیطی را فراهم کنیم تا از سالها تجربه های آقای عبدی در حوزه الکتریکی بهره مند شوید.

هم اکنون اگر تا به اینجای صفحه انواع لامپ را مطالعه کرده اید، لطفا برای دوستانتان که در این حوزه فعالیت دارند و یا قصد خرید لامپ دارند، ارسال کنید یا حداقل نسخه صوتی این صفحه را گوش کنند.

سوالات متداول

قیمت لامپ smd چقدر است ؟

قیمت لامپ smd به معیار های گوناگونی بستگی دارد که شما می توانید با خواندن این معیار ها و مراجعه به صفحه لیست قیمت لامپ های smd به راحتی از این موضوع اطلاع پیدا کنید.

انواع لامپ کدام است ؟

لامپ ها انواع مختلفی دارند مانند، لامپ رشته ای ، لامپ ال ای دی، لامپ نئونی و … که در این صفحه به طور کامل به تمامی لامپ های موجود در بازار پرداخته ایم و همینطور برای کسانی که نمی خواهند صفحه را مطالعه کنند، چکیده ای از مطالب را به صورت صوتی برایشان آماده کرده ایم.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

درخواست مشاوره خرید عمده لوازم الکتریکی